Tytuł projektu: NA DOBRY START
Data realizacji: od: 4-5-2015 do 22-11-2015
Realizator: Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnym "Rozwiń Skrzydła"
Kwota dofinansowania: 4200.00 zł

Projekt pozwolił na wzmocnienie oddolnej inicjatywy rodziców i pedagogów, upowszechnił działania i pozwoli na dotarcie z pomocą do szerszej grupy odbiorców - dzieci i rodzin za pomocą platformy internetowej, wpłynął na poprawę dostępu do specjalistycznej pomocy, lepszą komunikację. Wzmocniono bazę organizacji która wpłynęła na jakość świadczonej pomocy, pozwoliła zmotywować nowych członków do działania, ułatwiła organizację pracy Stowarzyszenia. Dokumentacja zdjęciowa pozwoliła na prowadzenie akcji promocyjnych i promocję działań. Utworzenie strony internetowej dla Stowarzyszenia pozwoliło na realizację takich celów statutowych podnoszenie wiedzy na temat edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych, pozwoliła zaistnieć w świecie informacyjnym, przeciwdziałać zjawiskom wykluczenia i stereotypom wpływającym na relacje społeczne,w szczególności dotkliwie odczuwane w małych miejscowościach. Dzięki zakupionemu sprzętowi będziemy mogli pracować nad wydawaniem publikacji, ulotek i opracowywać materiały informacyjne, dotrzeć ze swoimi działaniami do osób indywidualnych i instytucji. Mając do dyspozycji własne zaplecze możemy samodzielnie i adekwatnie do potrzeb tworzyć materiały informacyjne, publikacje, ułatwić komunikację z podopiecznymi i członkami Stowarzyszenia. Ponadto projekt wpłynął pozytywnie na realizację kolejnych celów stowarzyszenia a mianowicie "Pozyskiwanie środków finansowych" ułatwił bowiem dostęp do wiedzy.
Nie bez znaczenie jest budowanie pozytywnego wizerunku organizacji w środowisku poprzez promocję przy okazji prowadzonych akcji i imprez, stąd przygotowany baner promocyjny i wydrukowane i rozpowszechnione ulotki.
1.Przygotowano bazę do rozwoju działalności młodego stowarzyszenia poprzez zakup sprzętu biurowego, komputera z oprogramowaniem, aparatu fotograficznego, urządzenia wielofunkcyjnego wraz z materiałami biurowymi.
2. Promowano działalności stowarzyszenia, pozycjonowano markę stowarzyszenia, w tym logo poprzez publikacje strony internetowej, przygotowano dokumentację zdjęciową, kolportaż ulotek i przygotowano filmu na temat stowarzyszenia.
3. Zaktywizowano członków i środowisko osób niepełnosprawnych do pracy na jego rzecz poprzez zaangażowanie w przygotowanie ulotek, filmu, przygotowano publikację, przeprowadzono ankiety dotyczące funkcjonowania stowarzyszenia i jego strony internetowej. Pozyskano nowych członków i wolontariuszy do pracy na rzecz stowarzyszenia i jego podopiecznych.