Tytuł: START-UP dla Fundacji Warsztat Zmiany
Nazwa realizatora : Fundacja Warsztat Zmiany
Czas trwania projektu: 01.04.2016-31.08.2016


Poprzez realizację projektu osiągnięty został cel, czyli budowa potencjału technicznego i merytorycznego fundacji. Dzięki udziałowi w projekcie zwiększył się potencjał techniczny Fundacji, m.in. poprzez zakupiony sprzętu (laptop z oprogramowaniem biurowym, drukarka), który pozwolił na samodzielną realizację projektów bez konieczności korzystania z zasobów zewnętrznych. Powstał materiał informacyjno-promocyjnym (roll-up), którzy przyczynił się do zwiększenia rozpoznawalności fundacji, wzmocnienie przekazu podejmowanych działań wśród społeczności lokalnych poprzez poparcie ich wizerunkiem fundacji. Proces wizualizacji fundacji w środowisku lokalnym będzie w przyszłości owocował nawiązywanymi w przyszłości partnerstwami, współpracą m.in z instytucjami.
Dzięki zaplanowanym w projekcie działaniom, zespół fundacji rozwinął kompetencje zarządzania
strategicznego fundacją, myślenia i planowania projektowego. Nastąpiło zwiększenie kompetencji zespołu w zakresie planowania zakupów w sposób zrównoważony, z zachowaniem zasad oszczędności, rozeznania cen rynkowych, uzupełniania zasobów fundacji.
Poprzez zakup sprzętu podniosła się jakość wykonywanej pracy, nastąpiło zbudowanie potencjału technicznego młodej fundacji, niezbędnego do prawidłowego i profesjonalnego działania zespołu w zakresie profesjonalnego prowadzenia organizacji pozarządowej, bez konieczności korzystania z zasobów zewnętrznych lub usług odpłatnych, które generują dodatkowe koszty.
Wizualizacja fundacji w postaci powstałego materiału informacyjno-promocyjnego przyczyniła się do tworzenia marki fundacji i wpływa na rozpoznawalność w środowisku lokalnej społeczności, w tym również przyszłych partnerów, czyli instytucji i organizacji pozarządowych. Zapoczątkowany proces promocji działań fundacji przyczyni się do sprawniejszego nawiązywania partnerstw i współpracy.
Z realizacji projektu skorzystają odbiorcy działań realizowanych przez fundację, m.in. mieszkańcy m.
Olsztyna, środowiska lokalne na rzecz których działa fundacja, m.in.: z wzmocnienia zasobów technicznych i merytorycznych fundacji. Dzięki realizacji działań projektu mieszkańcy osiedla Zatorze uzyskali trwałe wsparcie dla rozwoju struktur społeczeństwa obywatelskiego, m.in. w postaci planowanego do realizacji Centrum Kreatywnych Mieszkańców. Dodatkowo nasi partnerzy (organizacje pozarządowe z którymi obecnie już współpracujemy) uzyskają solidnego, samodzielnego partnera stanowiącego wsparcie przy realizacji swoich działań. Poprzez zakup sprzętu, zwiększył się potencjał techniczny fundacji. Podniesiony został poziom profesjonalizacji wykonywanych działań oraz rozpoznawalność fundacji, która przełoży się na pozyskiwanie nowych partnerów, przez co realizację nowych zadań.